صادیران

اهداف و چشم انداز صادیران

صادیران، به عنوان اولین شرکت تخصصی مدیریت صادرات و با هدف مشارکت در توسعه اقتصادی کشور با حمایت از صادرات، و با نگاهی به روش و منش شرکت‌های پیشرو در این حوزه مانند جتروی ژاپن و کترای کره جنوبی تأسیس شد. صادیران در واقع یک کارگزار صادراتی خصوصی است. هدف از تأسیس این شرکت، کاهش هزینه های بازارشناسی، بازاریابی و بازارداری و در کل، مدیریت بازار محصولات واحدهای تولیدی، علی الخصوص شرکت های کوچک و متوسط (SME) در بازارهای هدف صادراتی، و نظارت بر کیفیت این کالاها است.
صادیران با انتخاب این هدف، در پی تبدیل شدن به گذرگاه اصلی صادرات محصولات ایرانی است. منظور از این عبارت، ایجاد انحصار نیست. بلکه اندیشیدن به منافع جمعی تمامی افرادی است که در تولید و صادرات یک محصول ایرانی دستی بر آتش دارند. نیت و خواست ما تسهیل فرآیند صادرات برای شرکت هایی است که به هر دلیلی توان ورود و رقابت در بازارهای خارج از ایران را ندارند.
صادیران به منظور نیل به اهداف خود، بهره برداری حداکثری از فناوری اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است. استفاده از این ابزار بی بدیل در تمامی مراحل کار مانند شناسایی تولیدکنندگان، ارزیابی کیفی محصولات، مطالعه و تحلیل بازار هدف به کمک ابزارهای هوش مصنوعی و هوش تجاری، برقراری ارتباطات مؤثر بین واحدهای مستقر در اقصی نقاط جهان، گردآوری و تحلیل داده های اقتصادی و… منجر به تسریع و کاهش خطای انسانی در طول فرآیندهای کاری شده است. صادیران برای برند ایرانی ارزش والایی را متصور شده است. جهادگران عرصه تولید درکشور ایران مدتهاست که با معضلات و مشکلات متعددی رو در رو هستند؛ لیکن در مسیر دشواری که با عشق و علاقه قلبی به میهن آن را انتخاب کرده اند، هرگز پا پس نکشیده و تسلیم نشده اند. ما برای آن چه که با دستان هنرمند و مهندس ایرانی ساخته می شود، احترام قائلیم و تلاش می کنیم تا این ارزش و احترام را در نگاه مصرف کنندگان سایر کشورهای جهان نیز نهادینه کنیم. به این منظور، با هدف جلوگیری از صدور محصولی که موجب بدنامی برند ایرانی خواهد شد و برای اطمینان ‌از استمرار کیفیت کالاهای صادر شده، فرآیندهای نظارتی ویژه ای را تدوین نموده ایم و بر اساس دریافت گزارش عدم انطباق کمّی یا کیفی، اقداماتی را از طریق سازمان های ذی صلاح جهت اصلاح کیفیت و جلوگیری از تخریب برند ایرانی به انجام می رسانیم. همچنین با رصد بازار به وسیله سیستم های هوشمند، در صدد مقابله با تقلب، ارزان فروشی، رقابت ناسالم و سایر آفت های تجاری که موجب بدنامی برند ایرانی می شوند هستیم. صادیران خود را در برابر تمامی طرفین تجاری خود مسئول می داند. به همین دلیل روال های کاری را به گونه ای تدوین نموده تا هم تولیدکننده از حق و حقوق کامل خود برخوردار گردد، و هم مصرف کننده از خرید خود راضی باشد. صادیران اولین دفتر کارگزار صادراتی ایران را در عراق تأسیس خواهد نمود و  به مرور زمان، در سایر کشورها نیز حضور خواهد یافت. آغاز به کار صادیران، گامی بلند و هوشمندانه در مسیر رشد و تعالی صادرات پایدار، ارتقای رونق تولید، اشتغال و بهبود فضای کسب و کار کشور خواهد بود. به باور ما، برای فتح دروازه های تجارت جهانی بهره جستن از دانش و فناوری پیشرفته ارتباطات الزامیست. لذا صادیران با به خدمت گرفتن متخصصین خبره، مرکز اطلاعات تجاری اختصاصی خود را تاسیس نموده است تا عملکرد رقبا، ظرفیت های بالفعل و بالقوه تولیدی ایران، ظرفیت و الزامات بازارهای هدف، و سایر عوامل دخیل در موفقیت یک کسب و کار صادراتی موفق را مورد مطالعه قرار داده و با تحلیل مداوم داده ها، اقدام به برنامه ریزی جهت حضور و حفظ جایگاه محصولات ایرانی در بازارهای جهانی نماید.